Program


Péterfy-Novák Éva: Egyasszony

Péterfy-Novák Éva: Egyasszony

monodráma

Péterfy-Novák Éva regénye nyomán

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2025. november 7. péntek, 19:00

Péterfy-Novák Éva Egyasszony című regénye egy igaz történet az élet fájdalmas titkairól, amelyekről nem szokás beszélni. Tragikus és egyben felemelő példázat, melynek különlegessége, hogy bár a rettenetet beszéli el, mégis rendíthetetlen életöröm sugárzik belőle.

Forszírozott, rohamos szülés során mentálisan súlyosan sérült kislánya születik egy fiatal nőnek. Az ő életét meséli el, hogyan éltek 7 évig együtt a kislányával, akinek az állapota egyre súlyosbodott. Beszél a házas életéről, a küzdésről, a veszteségről, a továbblépésről és az új életről.

„Azért ezt a szöveget választottam alapul, mert nagyon fontosnak tartom, hogy ilyen elhallgatott témákról is beszéljünk, hogy teret adjunk a fájdalomnak, az igaz emberi történeteknek, hogy ne magunkat okoljuk mások hibájáért, mert a színház egyik fontos szerepét a traumafeldolgozásban is látom. Emellett rengeteg színészi lehetőséget kínál fel, hogy minél több színt, érzelmet meg tudjak mutatni és ezekbe mélyen bele tudjak menni.
A koncepció egy nagyon letisztult színészi játékot követelt meg. A színészre és a történetre fókuszálva. Az előadást szándékosan játszom egy térben a nézőkkel, ahol mindenkin ugyanannyi fény van. Azt akartam, hogy mindenki azt érezze ennek a történetnek ő is részese, akár vele is megtörténhet. És bárhogy is alakul, mindig fel kell tudni állni.
A kihívás ebben a szövegben az, hogy hogyan lehet a lehető legegyszerűbb módon elmondani egy nagyon súlyos és erős történetet, úgy, hogy ne a színész sírjon többet, hanem a néző.
És hogy elérjem azt, hogy a történettel a néző nem menjen ugyanúgy haza, mint ahogyan eljött.” – vallja Szabó Regina.


Előadja: Szabó Regina
Rendező: Lőrinc Tímea 

Ajánlatunk


Anya, csak még egy mesét… anya, még éhes vagyok… anya, laknak emberek az űrben… de miért? Ismerős? Nem is olyan egyszerű ez az elalvás esténként, annyi kérdés és annyi izgalmas történet foglalkoztatja a gyerekeket, pont mikor már aludni kellene.

Pöttyös Panni alig várja, hogy iskolás legyen. Elviselhetetlen számára a várakozás. Mennyit kell még aludnia addig és hogyan fogja ő ezt az egy hetet kibírni?

Marék Veronika népszerű mesesorozata nyomán készült Boribon Nyaral című zenés bábelőadást Mórocz Adrienn, a Thália Színház társulatának tagja játssza, meséjét a jól ismert Boribon dalokkal tarkítja.

Ajánló


Anya, csak még egy mesét… anya, még éhes vagyok… anya, laknak emberek az űrben… de miért? Ismerős? Nem is olyan…

Az előadás a Csiky Gergely Színház, a Kultkikötő és az Összpróba Alapítvány közös produkciója.

Az előadás a Csiky Gergely Színház, a Kultkikötő és az Összpróba Alapítvány közös produkciója.

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!